, Artykuły Zdrowie

Co najczęściej zabija Polaków? Tym chorobom można zapobiec!

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

2 odpowiedzi na “Co najczęściej zabija Polaków? Tym chorobom można zapobiec!”

  1. elos pisze:

    Z tą cukrzycą to trochę nie prawda, że nie było jj 30 lat temu. Otóż 30 lat temu to się na cukrzyce typu 1 umierało bo insulina została wynaleziona stosunkowo niedawno (1982 rok) Cukrzyca typu drugiego rzeczywiście może mieć związek z otyłością i niezdrowym trybem życia, jednak w przypadku ludzi starszych może mieć związek z uszkodzeniem trzustki, która wytwarza słabszą insulinę lub mniej. W przypadku T1 nie da się zapobiec w żaden sposób, po prostu złapie lub nie i tyle, trzeba brać insulinę a jak nie to do piachu. Dodatkowo sama cukrzyca nikogo nie zabija bo jest ona objawem świadczącym o nietolerancji insuliny lub o uszkodzeniu trzustki i braku produkcji insuliny. Zabijają powikłania, które się tworzą ze względu na długotrwały podwyższony poziom cukru we krwi, który niszczy dosłownie wszystko i w efekcie zabija niewydolność jakiegoś organu. cukrzyca powoduje choroby typu miażdżyca itp i to one zabijają. Nie mniej jednak jest ona dużym problemem jeśli już się przypałęta.

    W każdym razie T2- dieta i wysiłek fizyczny + czasami tabletki a w ciężkich przypadkach insulina.
    T1 – insulina + wysiłek fizyczny (aby obniżać poziomy cukru) ogólnie bez insuliny to co się zjada, przelatuje przez organizm, czyli jesz i umierasz z głodu. Insulina pozwala na transport węglowodanów i innych składników odżywczych do komórek. Więc tutaj dieta nie pomoże. Dodatkowo mitem jest to, ze powodowana jest od jedzenia słodyczy. Mam nadzieję, ze ktoś oto przeczyta i będzie miał większe pojęcie na ten temat.

  2. Proktolog pisze:

    Kompendium wiedzy śmierci. Śmierci bo wszystko co wyżej jest zwiastunem śmierci. Człowiek dłużej żyje bo są antybiotyki. To one są największym darczyńcom trwania żywym. Ale one się kończą. Za nimi jest ściana. Nic już nowego naukowcy nie potrafią stworzyć. A ludzie zaczynają umierać na banalne ale zmutowane bakterie. Super artykuł. Dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama