Mięśnie brzucha są niezwykle istotne, ponieważ odpowiadają za wiele ważnych funkcji, które regularnie wykorzystujemy nie tylko podczas aktywności fizycznej, ale i w trakcie wielu codziennych czynności, o czym nie dawno już wspominałem. Mimo to, wiele osób zadaje sobie wciąż to samo pytanie: czy warto ćwiczyć brzuszki? Dziś, pomogę Wam znaleźć właściwą odpowiedź.
Tajemnica brzuszków
Ćwiczysz brzuszki, ale nie widzisz efektów? Zastanawiasz się czy wszystko robisz jak należy? Aby zobaczyć efekty swojego treningu musisz ćwiczyć wytrwale przez co najmniej 6 tygodni. Niewątpliwie taki czas potrafi zniechęcić nawet najambitniejszych. Czy unoszenie tułowia do siadu to strata czasu? Podczas takiego ćwiczenia mięśnie brzucha pozostają płaskie, co sprawia, że działa ono tylko na zginacze bioder, rozczarowany? Ok, to nie zbyt wiele, ale modyfikując trochę swój schemat treningu możesz liczyć na dużo lepsze efekty, a do tego w znacznie szybszym okresie czasu.
Systematyczność
Regularny trening, to klucz do osiągnięcia zakładanych rezultatów. Jeżeli, więc zamierzasz ćwiczyć raz w tygodniu, to możesz zapomnieć o mięśniach i zgrabnej sylwetce. Kluczem jest odpowiednia organizacja, systematyczność i wytrwałość. Zaplanuj swój terminarz treningu tydzień wcześniej i dopilnuj, by ćwiczenia zawsze były przeprowadzone skrupulatnie. Pamiętaj, że liczy się jakość, a nie ilość. Lepiej zrobić 30 solidnych powtórzeń, niż 50 niestarannych.
Mix treningowy
Staraj się żonglować ćwiczeniami. Brzuszki, spięcia brzucha, przyciąganie kolan do klatki piersiowej, skłony tułowia oraz unoszenie miednicy w leżeniu bocznym. Stwórz swój mix treningowy, podziel go na poszczególne serie i ćwicz! Jak to zrobić? To proste! Na początek wykonaj maksymalną ilość brzuszków, następnie podziel ją przez trzy. Otrzymana ilość pozwoli Ci stworzyć swój schemat. Przykład, zrobiłeś 45 brzuszków, więc w jednej serii wykonujesz po 15 powtórzeń każdego z wymienionych wyżej ćwiczeń. Po każdej próbie robisz minutę przerwy, następnie powtarzasz schemat jeszcze dwukrotnie (łącznie 3 serie). Systematycznie staraj się zwiększać ilość powtórzeń, w zależności od osiąganych rezultatów.
Regeneracja
Pamiętaj, że trenujesz dla siebie, dlatego wykonuj każde ćwiczenie skrupulatnie. Ponadto nie zapominaj, że Twoje mięśnie również potrzebują czasu na regenerację. Boli Cię? Czujesz się zmęczony? Odpuść i odpocznij! Dzień przerwy jeszcze nikomu nie zaszkodził.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.